top of page
IMG_6295.JPG

НОВИНИ

Ми завжди стежимо за змінами в законодавстві та володіємо актуальною інформацією щодо правових норм.

ВИКОНАВЧИЙ НАПИС НА КРЕДИТНОМУ ДОГОВОРІ В ПЕРІОД ДІЇ ВОЄННОГО СТАНУ

Даним Законом 2455 забороняється на період дії воєнного стану примусове виконання рішень, зокрема і виконавчих написів нотаріусів, в тому числі на кредитних договорах.

Згадані зміни до Закону 2455 дійсно припинили відкриття нових виконавчих проваджень, однак боржники по діючим виконавчим провадженням залишились в Єдиному реєстрі боржників, оскільки Закон 2455 не передбачав обов’язку для приватних та державних виконавців закінчувати такі виконавчі провадження.

Виконавчі провадження залишились відкриті, але виконання цих проваджень у період воєнного стану припинено.

11.04.2023 Верховною Радою прийнято Закон України № 3048-IX «Про внесення змін до деяких законів України щодо окремих особливостей організації примусового виконання судових рішень і рішень інших органів під час дії воєнного стану», який набрав чинності 06.05.2023 року (далі – Закон 3048).

Прийнятим Законом 3048 врегульовано на час дії воєнного стану в Україні ряд питань пов’язаних з примусовим виконанням рішень, зокрема врегульовано і питання виконавчих написів, в тому числі і на кредитних договорах.

Підпунктом 3 пункту 2 Закону 3048 у новій редакції викладено пункт 10-2 розділу XIII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону «Про виконавче провадження», зокрема згідно із абзацом 24 забороняється відкриття виконавчих проваджень на підставі виконавчих написів нотаріусів, вчинених на кредитних договорах, які не посвідчені нотаріально.

Тобто, встановлену повну заборону саме відкриття нових виконавчих проваджень на підставі виконавчих написів нотаріусів, вчинених на кредитних договорах, які не посвідчені нотаріально.

Але, варто звернути увагу, що новою редакцією пункту 10-2 розділу XIII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про виконавче провадження» не передбачено заборони примусового виконання виконавчих написів нотаріусів (крім відкриття виконавчих проваджень на підставі виконавчих написів нотаріусів, вчинених на кредитних договорах, які не посвідчені нотаріально).

Вищезазначені зміни до законодавства дозволяють державним та приватним виконавцям здійснювати виконання виконавчих написів, які вчинені на нотаріально посвідчених договорах застави, іпотечних договорах, незалежно від часу їх вчинення; виконавчих написів про витребування предмета договору (об’єкта) фінансового лізингу, вчинених на договорах фінансового лізингу, незалежно від часу їх вчинення а також виконавчих написів, що вчинені до запровадження в Україні воєнного стану Указом Президента України № 64/2022 від 24.02.2022 року «Про введення воєнного стану в Україні» в тому числі на кредитивних договорах не посвідчених нотаріально, що дозволяє на сьогоднішній день приватним та державним виконавцям «довиконувати» вже відкриті виконавчі провадження.

На сьогоднішній день приватні та державні виконавці проводять активну роботу щодо виконання відкритих виконавчих проваджень за виконавчими написами нотаріусів, що вчинені до запровадження в Україні воєнного стану по кредитним договорам не посвідченим нотаріально.


Команда адвокатів SELECTIUM забезпечить якісні послуги щодо оскарження виконавчого напису нотаріуса в судовому порядку.
19 переглядів0 коментарів

Commenti


IMG_6295.JPG
bottom of page