top of page
IMG_6295.JPG

НОВИНИ

Ми завжди стежимо за змінами в законодавстві та володіємо актуальною інформацією щодо правових норм.

Спрощена процедура зміни цільового призначення приватної земельної ділянки

Оновлено: 28 лип. 2023 р.

Вимоги щодо встановлення та зміни цільового призначення земельних ділянок визначені ст. 20 Земельного кодексу України, яку Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо планування використання земель» № 711-IX від 17.06.2020 (далі – Закон 711) було викладено у новій редакції, та зокрема, передбачено можливість зміни власником цільового призначення приватної земельної ділянки (у визначених законом випадках – користувачами), без розроблення проекту землеустрою та без необхідності такого погодження органом виконавчої влади чи органом місцевого самоврядування.

Важливою умовою реалізації права власника приватної земельної ділянки стосовно зміни цільового призначення за власним зверненням /заявою є наявність внесених до Державного земельного кадастру відомостей про функціональні зони, які були визначені у затвердженій містобудівній документації регіонального рівня до набрання чинності Законом 711 або протягом двох років з дня його опублікування.

Законом 711 зобов’язано сільські, селищні, міські ради забезпечити внесення відомостей про функціональні зони до Державного земельного кадастру та встановлено кінцевий термін такого внесення – до 1 січня 2025 року.

Рішення про зміну цільового призначення земельних ділянок приватної власності приймається сільськими, селищними, міськими радами, на території яких розташована відповідна земельна ділянка. Однак, власник земельної ділянки (у визначених законом випадках - користувач) може здійснити зміну цільового призначення земельної ділянки без розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки з дотриманням вимог ч.5 ст. 20 Земельного кодексу України, якщо функціональні зони були визначені у затвердженій містобудівній документації регіонального рівня – на підставі витягу з такої містобудівної документації.

Так, для внесення до Державного земельного кадастру відомостей про зміну цільового призначення необхідна заява власника (розпорядника, у визначених законом випадках - користувача) земельної ділянки та витяг із містобудівної документації.

Для організації і супроводження процесу внесення до відомостей про земельну ділянку змін щодо її цільового призначення, запрошуємо звернутися до юристів в галузі земельного права команди SELECTIUM.

30 переглядів0 коментарів

תגובות


IMG_6295.JPG
bottom of page