top of page
IMG_6295.JPG

НОВИНИ

Ми завжди стежимо за змінами в законодавстві та володіємо актуальною інформацією щодо правових норм.

ЯК ОФОРМИТИ РОЗЛУЧЕНННЯ В УМОВАХ ВІЙНИ

Оновлено: 20 трав. 2023 р.


Причини розлучень можуть бути дуже різноманітними, але алгоритм дій чітко визначений і ми розглянемо найпоширеніші запитання щодо процесу розлучення, якщо подружжя є громадянами України та шлюб було укладено в Україні.


Як розірвати шлюб подружжя, яке не має спільних дітей?

За наявності згоди обох сторін, до Відділу державної реєстрації актів цивільного стану подається спільна заява про розірвання шлюбу (заява складається із двох частин – кожен з подружжя заповнює свою частину). Якщо один з подружжя через поважну причину не має можливості особисто подати таку заяву, то її, нотаріально засвідчену або прирівняну до неї, від його імені може подати другий з подружжя.


Якщо один з подружжя знаходиться за межами країни, то вирішити питання із розлученням Вам допоможе адвокат в галузі сімейного права.


Шлюб розривається не залежно від наявності між подружжям майнового спору після спливу одного місяця від дня подання заяви, якщо вона не була відкликана.


Як розірвати шлюб подружжя, яке має спільних дітей?

За таких умов шлюб розривається виключно в судовому порядку за спільною заявою подружжя про розірвання шлюбу разом із письмовим договором про те, з ким із них буде проживати дитина (якщо відсутній спір щодо місця проживання дитини). Такий договір має бути нотаріально посвідчений. А для врахування всіх нюансів проживання дитини з одним із батьків та участі у забезпеченні умов життя дитини іншим з батьків, доречно звернутися за допомогою до адвоката в галузі сімейного права. Адвокат надає Вам професійні консультації, готує всі необхідні документи та буде представляти Ваші інтереси в суді. Контроль за ходом справи в суді та отримання рішення це теж на контролі Вашого адвоката.


Як розірвати шлюб подружжя без згоди іншого з подружжя?

За таких умов шлюб розривається виключно в судовому порядку за позовом одного з подружжя. Проте, позов не може бути пред’явлений протягом вагітності дружини та протягом одного року після народження дитини, крім випадків визначених Сімейним кодексом України.


Якщо один з подружжя, який вирішив розірвати шлюб, знаходиться за межами України, то подати позовну заяву разом з необхідними документами, сплатити судовий збір можна віддалено, проте для цього знадобляться певні юридичні знання, або залучення до організації і супроводження процесу розлучення адвоката в галузі сімейного права.

Як легалізувати Свідоцтво про розірвання шлюбу подружжя ?

Якщо Ви плануєте подавати Свідоцтво про розірвання шлюбу за межами України до закордонних установ для реєстрації нового шлюбу, для реєстрації народження дітей тощо, то Вам знадобиться проставлення апостилю на Свідоцтві про розірвання шлюбу, переклад документу на відповідну мову. Апостиль на документах вимагають більше п’ятидесяти країн.


Проте, апостиль на Свідоцтво про розірвання шлюбу в деяких випадках не поставлять, один з таких випадків - документ не міститься в базі Міністерства юстиції України. Отже, в такій ситуації краще звернутись до професійних юристів, які нададуть дані послуги «під ключ» і зекономлять Ваш час.

44 перегляди0 коментарів

Comentários


IMG_6295.JPG
bottom of page